Kõrvarõngaaukude juurde tekkinud "munad" 07.04.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Mure! Lasin paar aastat tagasi teha kõrvalesta kaks auku kõrvarõngaste jaoks. Normaalselt on kõrvarõngad kõrvalesta allosas, mina lasin ülesse nn. kõhresse. Paremal kõrval paranesid kenasti, vasakule kõrvale on tekkinud aukude kõrvale kõvad munad. Midagi liigliha moodi ehk krõmpskont. Siinkohal nii esteetiline mure, kui valulik. Mida oleks võimalik teha? Tänades!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kindlasti midagi on võimalik teha. Mida konkreetselt, saab otsustada peale nägemist. Ilmselt salvraviga tulemust ei saavuta. Igasuguste kehaaugustamiste juures tuleks mõelda ka võimalikele tüsistustele ja sellele, et kõik ei pruugi minna nii nagu me plaanime.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

Rindade all roiete juures tekkis täna kõva pall.valik pole.mis see olla võib?olen mures.

Tere täna õhtul märkasin,et roiete juurde on tekkinud kõva väike pall.
Märkasin kuna tõstsin käed ülesse ja kohe oli midagi imelikku näha.
Sest inimene ikka tunneb enda keha hästi.
Pole ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Paari tunniga tavaliselt munad ei teki, veel vähem kasvajad. Tegu võib olla näiteks ka põletikulise lümfisõlmega, see peaks olema aga valus. Ilma nägemata/katsumata pole kindlasti võimalik öelda millega ...

Loe edasi

Jalgadel munad allpool põlvi ja jalad paistes, valutavad. Millise arsti poole pöörduda?

Tere.
Juba pikemat aega jalad paistes ja valutavad. On tekkinud munad ,mis katsudes valusad. Paar päeva tagasi tekkis muna ka kaenla-alla. Vasak sääremari pinges -tundub , et seestpoolt.

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Ainult kirjelduse järgi ühest soovitust anda on raske. Pigem on tegu mingi süsteemse haiguse, kui lokaalse jalgade probleemiga. Ilma Teid nägemata pakuksin välja, et vajaksite kas reumatoloogi või hematoloogi ...

Loe edasi

Valutavad veenilaiendid:(

Tere!
umbes 4 aastat tagasi kui kandsin oma esimest last hakkasid mu vasakule jalale tekkima veenilaiendid,esialgu sellised õrnad ja mitte tundlikud...
Muret need ei teinud mulle.... 2008sügisel ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Ilmselt on Teil veenilaienditesse tekkinud põletik. Kõik , mis olete siiani teinud, on õige. Arstile võiksite ennast näidata küll, et tõhusamat ravi määrata.

Loe edasi

Imelikud muhud kaelal

Tere!
Masseerides oma kaela on tekkinud sinna imelikud munad-nagu lümfisõlmed ja neid tuleb juurde kogu aeg.Osa on ime väiksed osa juba suuremad.Millest see tingitud on.

Ette tänades!

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Arvan, et selline asi vajaks kindlasti arstile näitamist - põhjuseks võib olla kaunis tõsine haigus, kuni kasvajani välja. Ei soovita asjaga venitada.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: