Rindade all roiete juures tekkis täna kõva pall.valik pole.mis see olla võib?olen mures. 18.05.17 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere täna õhtul märkasin,et roiete juurde on tekkinud kõva väike pall.
Märkasin kuna tõstsin käed ülesse ja kohe oli midagi imelikku näha.
Sest inimene ikka tunneb enda keha hästi.
Pole sellist asja ennem olnud.Ma olen täitsa mures ,mis asi see võib olla ja kuhu pöörduda.
Vaevlen hetkel kõhulahtisuse käes,arvan,et kõhu gripp ,mis ei taha kuidagi järele anda,samas tarbin ka antibiootikume ,väga pikaajaline.
Loodan,et see pole väga hull asi,kuna tunnen iiveldust ja vahest ajab oksele.Aga arvan see pigem kõhugripist,kõht valutab ja keerab pidevalt.
Kas see muna võib kasvaja olla?mis tuli nii õelda paari tunniga märkamatult.
Jään teie vastust ja abi ootama.
Terv

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Paari tunniga tavaliselt munad ei teki, veel vähem kasvajad. Tegu võib olla näiteks ka põletikulise lümfisõlmega, see peaks olema aga valus. Ilma nägemata/katsumata pole kindlasti võimalik öelda millega tegu. Soovitan näidata perearstile.