Hepatiit 12.01.23 / Vaktsineerimine

Külastaja küsib:

Tere
Sattusin haiglasse 26 det 2022 viirushepatiidiga,haiglaravil oli 7päeva,nüüd kodusel ravil.
Võtan ainult maksa vitamiine,muid ravimeid ei võt
a.
Vereproovid tehtud 9 jaanuar,maksanäitajad alla läinud.kuid ggt verenäitaja tõusu teel,nüüd oli 470,haiglast tulles 300.
Haiglas pandi diagnoos kõhuõõne tsõliaalarteri kompressioonisundroom.Hetkel paeva peale süda paha,perearst suurt ei
osanud soovitada,kuhu põõrduda.Rõntgen avastas ka maksas mingid sõlmed.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Mis viirushepatiit, A, B, C ?
Maksaproovid normaliseeruvad aeglaselt, hetkel kulg soodus.
Kirjeldatud maksasõlm on healoomuline, ei vaja ravi.

Soovitan analüüse korrata, 3 kuu pärast ka uus ultraheliuuring, maksakolde hinnang, võrdlus.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi