Tuberkuloosi vaktsiini süstikoht 12.05.22 / Vaktsineerimine

Külastaja küsib:

Tere!

Lapsel on tuberkuloosi vaktsiini süstikoht läinud põletikuliseks ning ajab mäda välja. Läbimõõt on ca 2cm (pilt lisatud). Viimase ca kuu jooksul on läinud selliseks, eelnevalt oli ka punane/põletikuline, kuid veidi väiksem. Kas see on normaalne? Oleme ujumas käinud, ehk see on teinud? Laps saab kohe 5-kuuseks. Muidu on laps terve, sööb hästi ja magab normaalselt (rahutu uni ja jaksab üleval oleval ca 1-2h, mis on tema vanuses vist normaalne).

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

See, et BCG süstekohast tuleb kollast puderjat eritist on ootuspärane, kuid pildil olev süstekoht on märgatavalt põletikuline ja sinna on soovitus määrida bakterivastase toimega kreemi. Retsepti saab kirjutada perearst. Basseinis käimine võis sellise reaktsiooni teket soodustada.

Heade soovidega,
Kjulge