Vakstiinid ja elavhõbe 24.04.24 / Vaktsineerimine

Külastaja küsib:

Tere! Minuni on jõudnud "naised saunas rääkisid" tasemel kuulduseid, nagu oleks mõni aasta tagasi käibel olnud kolmikvaktsiin leetrid-mumps-punetised sisaldanud üle normi elavhõbedat. Vastab see tõele? Olen kuulnud ka seda, et hetkel käibel olev tuberkuloosi vastane preparaat on tehtud vältimaks tüve, mis pole Eestis probleemiks. On see lihtsalt kuulujutt või on siin tõepõhi all?

Arst vastas:

Eda Tamm

dr Eda Tamm

Infektsioonhaiguste arst

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere! Leetrite-mumpsi-punetiste vaktsiin ei sisalda elavhõbedat (tiomersaali) nii nagu ei sisalda elavhõbedat ükski Eestis laste immuniseerimiskalendris olev vaktsiin.
Meil leviv tuberkuloosi tekitaja on paljudele tuberkuloosivastastele ravimitele resistentne, aga sellel ei ole ju mingit seost tuberkuloosi vaktsiiniga.