Mantoux e tuberkuliintest 25.09.18 / Vaktsineerimine

Külastaja küsib:

Sooviks teada, kui 2-nädalasele tehakse Mantoux e tuberkuliintest, siis mida see peaks näitama (vaktsineerimise seisukohlt)? Kas see test näitab võimalikku n-ö immuunsust tuberkuloosi suhtes? Kui test on siis kas positiivne või negatiivne, mis kumbki juht näitab selles valguses?
Tänan

Arst vastas:

Eda Tamm

dr Eda Tamm

Infektsioonhaiguste arst

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kui laps on saanud sünnitusmajas BCG vaktsiini, siis reeglina puudub tavaelus vajadus talle Mantoux testi teha. Mantoux test näitab võimalikku nakatumist tuberkuloosiga, mitte immuunsust tuberkuloosi suhtes ja
see muutub positiivseks keskmiselt 3-4 nädalat peale tuberkuloosi nakatumist.