C- hepatiidi antikehad 13.09.21 / Vaktsineerimine

Külastaja küsib:

Tere !
Aastal 2018 avastati mul vereloovutuse teel C- hepatiidi antikehad. Algul arvati, et test oli valepostiivne, kuna tulemus oli piiripealne, tehti uus test, mis oli positiivne ja sealt suunati mind edasi infektsionisti vastuvõtule. Mind uuriti kuskil aasta aega, RNA oli negatiivne terve see aeg (teste tehti 2 kuuste intervallidega ) aasta pärast tehti ka igaksjuhuks uuesti antikehade test, mis oli jätkuvalt positiivne. Minu diagnoosiks pandi viirushepatiidi jääknähud, ja öeldi, et olen kindlalt hepatiidi läbipõdenud ja jätkuvat uurimist ei vaja.
Nüüd aga olen rase, ja elan teises riigis, arst arvas, et tuleks igaksjuhuks uuesti proovid võtta, ja seekord oli minu antikehade test negatiivne, samamoodi ka RNA.
Kas on võimalik, et eelnevalt oli mul antikehade test valepositiivne ? Või võivad ka antikehad mõne aja pärast kaduda ? Olen natukene mures, kuna mäletan arsti sõnu, et proovi võib positiivseks ajada ka mõni muu haigus ..

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Pean tunnistama, et selles valdkonnas ei ole ma piisavalt kompetentne.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi