HPV vaktsineerimine keskealistel 19.12.17 / Vaktsineerimine

Külastaja küsib:

Kas on mõtet vaktsineerida 40 aastast aktiivset suguelu elavat meest või naist HPV viiruse vastu, kui siiamaani pole HPV teemaga seoses probleeme esinenud?
Ehk kas HPV vaktsineerimine aitab pikemas perspektiivis vältida olukorra, kus mees või naine muutub HPV viiruse edasikandjaks, kus:
a) mees või naine ei ole olnud HPV viirusega nakatunud;
b) mees või naine on olnud varem olnud HPV viirusega nakatunud, kuid tänaseks on viirus organismist välja tõrjutud;
c) mees või naine on hetkel HPV viirusega nakatunud?

Arst vastas:

Eda Tamm

dr Eda Tamm

Infektsioonhaiguste arst

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Ametlikud soovitused > 40-aastaste vaktsineerimiseks puuduvad, kuna uuringuid selles vanusegrupis on vähe läbi viidud.