põiepidamatus 23.11.04 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Põiega on olnud probleeme lapseeast saadik- veel 7-8 aastaselt tegin öösiti alla. Pärast sünnitust ei " tundnud" põit paar nädalat, lihtsalt iga mõne tunni tagant käisin wc-s. Alates sellest ajast (10 aastat tagasi)saan joosta vaid mõned sammud korraga, sest muidu ei pea põis vastu. Hüpata ei saa ja kukkumist pelgan. Vanus 40. Hetkel on seis selline, et põis ei pea justkui enam midagi kinni- hommikul tualetti tormates on korra kõik enne sihtmärgini jõudmist välja voolanud ja õhukesi hügieenisidemeid kannan iga päev. Olen olnud pidev trenniskäija, kuid viimased 6 kuud pole trenni jõudnud. Kas pooleaastane mittetreenimine võib olla põhjuseks, miks seis selliseks on muutunud- et lihased lõdvad ja lontis? Aitäh vastuse eest

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
teil on tegemist pigutustüüpi uriinipidamatusega. Tavaline trenn teid ei aita. Peaksite laskma end perearstil suunata ravivõimlemise spetsialisti juurde, kes näitab teile ette spetsiaalharjutused vaagnapõhjalihaste tugevdamiseks. Kui harjutused ei aita või ei ole püsivust neid sooritada (väga tavaline), tuleks pöörduda uroloogi poole. Praegusel ajal on kasutusel väga lihtne ja vähetraumaatiline operatsioonimeetod pidamatuse likvideerimiseks - kusiti fikseerimine proleenlinguga. Haiglaravi sel juhul 2 päeva.
Edu,
Ülo Zirel