Sinikas munandikotil 29.10.09 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tervist
Hakkasin natukene muret tundma järgneva probleemiga.
Eelmine reede (23.10) neiuga koos olles jäi munandikott kogematta õnnetult neiu ja minu vahele, nii et vasak munandikoti pool oli 2 päeva natukene paistes ja 1-1,5 päeva ka valulik. Tänase (29.10) seisuga ei tundu olevat enam paistetust aga pool munandikotti on ikka sinakas/must(sinikas eeldatavasti) ja vahel harva lööb korraks õrn valu sisse...kas peaksin tundma muret või võibki sellises kohtades sinika ja vigastuste kadumine olla aeglasem. Või peaksin peale sellist vahejuhtumit arsti juurest läbi astuma?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kui probleem püsib, tuleks päärduda uroloogi või meestarsti vastuvõtule. Verevalum kaob täielikult keskmiselt 10 päeva jooksul. Hindama peaks aga võimalikku munandi trauma olemasolu.
Edu soovides
Margus Punab

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Uroloogia

Veel munanditest


Tere, lp doktor! Tänan Teid vastuse eest ( 2004-11-09, kell 12.15 ), kuid kas Te võiksite natuke lähemalt selgitada, mida kujutab endast see "väike operatsioon ), millised on selle järelmid jne.

Vastas dr Ülo Zirel

Tere Harri,
jutt käis põletikulise munandimanuse eemaldamisest vanemaealisel mehel. Ca 3 cm pikkusest nahalõikest munandikotil eemaldatakse munandimanus. Operatsioon kestab 20-30 minutit. Tavaliselt ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi