muna valus 26.02.09 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Mull valus munas on.See tehti operatsiooni,palju aega tagasi-muna ei lainud alla.Arst utles praegu et see peab olla,pani mulle ultraheli tehta.See muna mis tehti,on gorizontaalses panndud,aga teine on vertikaalses .see tekib mulle ebamugavust ja valus on koguaeg,mitte suur aga vaike ja ebamugav valu,itjah.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
kui munand on operatsiooni järgselt jäänud halba asendisse ja valutab, peab seda uue operatsiooniga korrigeerima. Eelnevalt peaks tegema siiski ka analüüsid suguteede põletiku suhtes, mida saab teha TÜK Meestekliinikus (vt. internet).
Ülo Zirel