munandid 07.02.08 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 17 aastane noormees ja mulle teeb muret vasak munand.Munandil on umbes 5mm suurune tükk,mis asub munani ülemises otsas ja on katsudes valus. Esineb ka alatihti alakehas vaagna luu piirkonnas tuime valusid. Kõik algas sellest, et umbes 2 aastat tagasi sain just vasaku munandi piirkonda trauma. Sellest ajast on tekitanud munandid mulle ebamugavat tuima valu. Päev tagasi paistetas parempoolne munand ülesse. Millest see tingitud on ja milline võiks olla minu diagnoos? Mul on uroloogi juures aeg kinni, kuid saan vastuvõtule alles 1.aprillil, kas siis on juba hilja?

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
kui munand on paistes, valulik ja teil on palavik, on tegu ägeda põletikuga ning te peaksite pöörduma perearsti poole või haigla erakorralise meditsiini osakonda, mitte ootama 1. aprilli. Kui põletiku tunnused puuduvad, on tõenäoliselt tegu mingi tsüsti või munandi ripatsiga. Sel juhul võite rahulikult oodata vastuvõtu järjekorda.
Ülo Zirel

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Uroloogia

testiste laskumine munandikotti

Mul on 1,9 aastane poeg ning põhiliselt asuvad tema testised üleval, kui nad alla tõmmata tulevad munandid alla, kuid lähevad tahasi ülesse, mõlemad munandid on olemas. Kas see on normaalne, või peaks ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere Merilin,
ei pea end lasteuroloogia alal asjatundjaks. Soovitan siiski last näidata Tallinna Lastehaigla lastekirurgile. Kontaktandmed vastuvõtu kohta saate Lastehaigla kodulehelt.
Parimat,
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi