Immuunanalüüsi näidud 09.11.06 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Olen 67 a. vana. Minu PSA on 3,08 ja vaba PSA on 0,896 (29%).Mis tähendb märkus; +f.Palun vastake kui suures ulatuses võivad need näitajad kõikuda.Mis tähendab et ei ole vähihaiguse ohtu.Teid tänab Rein Pärnust.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere Rein,
ma ei tea, mis tähendab +f. Võimalik, et olete selle kontekstist välja võtnud ja kogu valem on tPSA+fPSA, mis ingl. keeles tähendab total prostata-spetsiifiline antigeen + free(vaba) PSA. PSA norm on kokkuleppeline, reeglina loetakse normiks