Ebameeldiv uriinilõhn 25.03.06 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Minu mure on selles, et viimase aastaga on muutunud uriini lõhn täiesti ebameeldivalt haisvaks. Ma ei tarvita tugevaid maitseaineid (küüslauku), alkoholi jne., kuid see lõhn on vägagi vänge. Olen 40a. naine. Kas on põhjust muretsemiseks, s.t. et kas see võib viidata mingile haigusele või on seotud lihtsalt vananemisega :o) või veel millegi muuga? Aitäh!

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
raske öelda, mis on ebameeldiva lõhna põhjus. Haigustest kõige sagedamini muudavad uriinilõhna uroinfektsioon, suhkrutõbi ja kõhunäärmepõletik. Ka mõned ravimid võivad lõhna muuta.
Ülo Zirel