põletik 05.02.05 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Kuidas käituda edasi? Inimesel on tehtud 06.12.2004 eesnäärmeoperatsiooon, tal oli 70% lubjastunud. Nüüd tehti talle 10.01.2005 uriiniproov ,mis näitas tugevat põletikku. 16.01.2005 sattus ta haiglasse ,kuna tal hakkas liikuma neerukivi ja põletik oli tugev.19.01.2005 saateti ta koju ja talle paigaldati stend .Põletik saadi normi. Kolm päeva hiljem viidi perearstile uus uriiniproov ,mis oli taas tugeva põletikkuga .Kes uuriks ,millest see põletik tekib ?

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
perearstidele meeldib hirmsasti uriinianalüüse teha ja sellega inimesi ehmatada. Kui tugev on tugev põletik ja milles see tavalises uriinianalüüsis väljendub?
Peale eesnäärmeoperatsiooni võib uriinianalüüsis 1,5 - 2 kuud leida igasuguseid vererakke, see on normaalne. Haaval peab andma aega paraneda. Sama lugu on stendiga kuseteedes, mis on plastmassist võõrkeha. Stent hõõrub ja ärritab kusejuha ja põie limaskesta ning ajab selle veritsema. See on normaalne ja uriinianalüüside tegemisega see paremaks ei lähe.
Tähtis on hoopis analüüsida, kas uriinis ei ole baktereid. Selleks on vaja teha uriinikülv. Bakterid uriinis võivad tõepoolest tekitada tugeva põletiku (valu, palavik, urineerimishäired), mida on tarvis siis antibiootikumidega ravida.
Parimat,
Ülo Zirel

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Uroloogia

neeruvaagna põletik

Tere.
Meesterahval vanuses 68 tekkisid tasakaaluhäired ja jalad ei kandnud. Kutsuti kiirabi ning haige viidi vastuvõtuosakinda, kus teda ööpäev jälgiti, diagnoositi neeruvaagna põletik. Haiglasse ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
neeruvaagna põletik küll tasakaaluhäireid ei põhjusta. Mõte liigub kas mingi närvihaiguse või aju verevarustuse häire suunas. Antibiootikumid kahjuks tasakaaluhäireid ei ravi.
Ülo Zirel

Loe edasi

Põie põletik

Tere!
Mul diagnoositi tsüstoskoopia käigus proovitüki võtmisega krooniline kusepõie põletik, mis oli ägedas staadiumis. Kas on võimalik kroonilist põletikku täielikult välja ravida? Olen 43 aastane ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
kahjuks ei ole. Krooniline põletik on morfoloogiline diagnoos, kus mikroskoobis nähakse ägeda põletiku tagajärjel nn. "armistunud" põie limaskesta. Reeglina midagi hullu sellest ei sünni. Tuleb ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi