Ebamugavus 12.10.04 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 21 aastane noormees. Mul tekkis selline kerge tuikav ebameeldiv tunne paremasse alakülge, neerudest allapoole. Kui näiteks magan ei ole mingeid probleeme. Valu allikas tundub olevat natukene istmikust kõrgemal, rohkem puusa pool ja aegajalt lööb see ka nagu mööda lihast jalga edasi. Valu ei ole suur, pigem tekitab kohati sellist ebameeldivat tunnet. Kusemisega probleeme ei ole, valulikkust ei esine. Uriin on ehk natuke tumekollasemaks muutunud. 4 aastat tagasi oli pimesoole operatsioon ja mingitel kahtlustel kontrolliti ka neere ja nende läbivust. Kõik oli ok. Perioodiliselt esineb kõrge vererõhk, mis on ilmselt tingitud väikesest ülekaalust. Sellega seoses hakkasin kaalu langetama ja olen teinud seda edukalt. Kas minu ettekujutusest või muudest tingimustest on tekkinud tunne ka nagu samal pool kus on valu, kõht tundub kinni olevat. See väljendub selles, et gaaside liikumine tundub toimuvat teises kõhupooles. Kõhugaasid on jäänud vähemaks. Samas antud kõhupool ei ole pinges ega miskit. Kõik tundub olevat normaalne ja võibolla tekitab sellist tunnet asjaolu, et kaalu langetamisega on kadunud menüüst suure rasvasisaldusega toidud ning eelistatumad on köögiviljad ja puuviljad. Väljaheidete väljastamise sagedus on vähenenud. Mitte iga päev nagu varem vaid üle päeva, mis on tigitud ka ilmselt toitumisest. Ise kahtlustan küljevalu puhul ehk istmikunärvi sest see pidavat andma signaale ka jalale ja ja tekitab jalas aegajalt surinat. Olen seda ravinud pipraplaastritega, mis tekitavad mõnusa sooja tunde, kuid hommikul on selline ebameeldivus ikkagi alles. Olen suhteliselt istuva eluviisiga, kuid iga päev teen väikese sörgi ja harjutustekava. Kõhuhäda puhul ei oska erilist põhjust otsida. Vabandan ehk sellise ebaselge jutu puhul aga ei ole meditsiiniliselt väga pädev. Ühesõnaga ei ole selliseid valusid, mis segaksid elurutiini aga selline ebameeldivus on ka kohati häiriv. Kas võib olla mingi tõsine probleem?
Tänud!

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
tervise üldnäitajaid kontrollib perearst. Uroloogilist probleemi ei oska küll teil arvata.
Edu,
Ülo Zirel

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Uroloogia

tervis peale neeru operatsiooni.

Tere.Mul on see probleem,et 3 nädalat tagasi käisin neeru operatsioonil.Mul lõigati ära vasem neer ja küljel on umbes 20 cm haav.Haav on mul korras aga ma tahaksin teada,et kui ma natsa rohkem liigutan ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
haavade paranemine sõltub paljudest teguritest nagu vanus, üldine kehaline seisund, toitumus, individuaalne valulävi jne., kuid igal juhul võtab kindlasti rohkem aega kui 3 nädalat.
Ülo ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi