Tükid kubemes 04.12.03 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Avastasin juhuslikult ca 15 aastat tagasi kubemes erineva suurusega kõvad tükid, mis on omavahel koos mingil moel. Ei ole valulikud. Olen avastanud, et need tükid on läinud selle aja jooksul suuremaks umbes kolmandiku võrra. Hiljuti käisin Uroloogi juures ja tehti kõik analüüsid. Veri ja uriin olid korras, kopsu pilt oli puhas, kopuuter tomograafia ei näidanud midagi. Ultrahelis öeldi, et midagi sellist pole ennem näinud, kuna ultraheli ei näe nendest tükkidest läbi. Oleks nagu võõrkeha. Toimikusse kirjutati, et arvatavasti ei ole munandiga koos, samas ei oldud kindel, aga agressivne ei pidanud olema. Ühesõnaga patoloogiat ei avastatud. Ise pole ma tuberkuloosi põdenud ja traumasid saanud.
Arst sooviks opereerida, kui ma vastu ei ole. Samasa arvab, et on võimalus, et operatsiooni käigus selgub munandiga ühendus, siis peab ta ka munandi eemaldama.
Kas Teil on kogemusi selliste anomaaliatega ja kas ma peaksin nõustuma opreatsiooniga? Mil moel mõjutaks munandi eemaldamine seksuaalset aktiivsust?

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
siin on vist väike anatoomiline segadus, munandid asuvad munandikotis, seega ka need kõvad tükid, kui nad on munandiga seotud, asuvad munandikotis. Soovitav on siiski opereerida, kuna trauma on väga väike, aga tüki uurimisel saab selgeks, millega on tegu. Kui on healoomuline kasvaja, mida saab teada juba operatsiooni ajal kiiruuringul, ei pea munandit eemaldama. Munandi pahaloomulise kasvaja diagnoosimiseks on vajalik enne operatsiooni määrata verest kasvajamarkerid, mis hõlbustab ka edasist ravitaktika määramist.
Alati on kahtluste puhul ka võimalus küsida teise uroloogi arvamust, tulles vastuvõtule
Ühe munandi eemaldamine ei mõjuta sugulist aktiivsust, teine jääb alles.
Lugupidamisega,
Ülo Zirel

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Uroloogia

sperma on tükiline

Minu mehel on sperma sees tükid. Millest see tingitud on ja kas see on ravitav?
Kui on? kuidas. kas meeste arsti juurde peab ka olema saateleht?

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
see on küsimus meestearstile.
Ülo Zirel

Loe edasi

Kubemesong

Kuidas seda ära saab diagnoosida?Mehel kubemes nagu kisub pidevalt.Janu on pidev ja vedelikuga läheb alakõht punni.Kõht on ka krooniliselt kinni.Kõik lahtistid ei sobi- allergia ja venitavad ka soole välja ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
see küsimus on üldkirurgile.
edu,
Ülo Zirel

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi