valulik sperma eritus 01.11.03 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
On tulnud esile suguühte juures asjaolu, et kui toimub sperma eritus (orgasm), siis see on muutunud valulikuks. Valu esineb peenise ülaosas ja omab sellist kibedalt teravat valu, mida ennem pole kunagi esinenud. Urineerimise juures valu ei esine ja samuti ei ole peenis väliselt vaadeldes punetav ega ka sellise põletikulise ilmega. Milles võib olla põhjus?

Lugupidamisega,
Aivans

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
eeskätt tuleks uurida kusiti põletiku suhtes, mida väliselt polegi märgata. Kusiti põletikku (uretriiti) tekitavad eeskätt sugulisel teel levivad mikroobid ning on sage haigus noorematel, alla 35 aastastel meestel. Uretriit võib tekkida ka ilma kondoomita anaal-vahekorra järgselt tavalistest soolemikroobidest.
Peaksite pöörduma kas suguhaiguste arsti, meestearsti või uroloogi poole.
Kusitist võetakse külvid erinevate mikroobide suhtes, vajadusel tehakse ka sperma uuring põletiku suhtes. Ravi toimub antibiootikumidega vastavalt leiule.
Lugupidamisega,
Ülo Zirel

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Uroloogia

eesnäärme põletik

Tere!
Mu mehel (40a) tekkis mõni aeg tagasi probleem, et ei saa uriini väljutades survet avaldada. Kui üritab, siis jääb piss hoopis kinni. Käis uroloogi juures ja määrati eesnäärme põletiku ravimiseks ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere,
kirjeldus viitab tõesti eesnäärme põletikule. vajalik oleks teha uriini, ureetra eritise ja sperma külvid. Soovitan pöörduda TÜK Meestekliinikusse Tartus või Tallinnas.
Ülo Zirel

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi