munandid 21.07.03 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere.

Olen mures, sest üks mu munanditest on valulik ja teisest märksa suurem. Algul ei teinud sellest väljagi, kuid nüüd, kui valu on tihemini ja suurem siis hakkasin muret tundma. Ei tea kelle poole pöörduda ka. Kas sellist asja uurib uroloog?

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
valu, turse ja palavik on põletiku tunnusteks. Kuid võib olla tegemist ka munandi kasvajaga. Kindlasti peate te igal juhul pöörduma uroloogi poole, kes teeb esiteks ultraheli-uuringu ja määrab verest munandikasvaja markerid ( AFP, HCG ja LDH ). Vastavalt uuringute tulemustele tuleb ravida kas põletikku või kasvajat. Esmasteks uuringuteks võib pöörduda ka androloogile, kelle juurde pääsemiseks ei ole vaja perearsti saatekirja.
Lugupidamisega,
Ülo Zirel

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Uroloogia

testiste laskumine munandikotti

Mul on 1,9 aastane poeg ning põhiliselt asuvad tema testised üleval, kui nad alla tõmmata tulevad munandid alla, kuid lähevad tahasi ülesse, mõlemad munandid on olemas. Kas see on normaalne, või peaks ...

Vastas dr Ülo Zirel

Tere Merilin,
ei pea end lasteuroloogia alal asjatundjaks. Soovitan siiski last näidata Tallinna Lastehaigla lastekirurgile. Kontaktandmed vastuvõtu kohta saate Lastehaigla kodulehelt.
Parimat,
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi