magneesium 01.05.23 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Perearst soovitas teha magneesiumi kuuri (kõhukinnisus ja unehäired). Apteegis soovitati magneesiumi1300 mg (Tervisepüramiid). Olen lugenud, et magneesiumi on parem kasutada koos vitamiin B6- ga, imendub paremini. Kuid apteeker jäi oma arvamuse juurde ja nüüd olen kuu aega tarbinud. Küsingi ,et kuidas on teie arvamus, perearstiga me sel teemal ei rääkinud. Tänan ette.

Arst vastas:

Artur Minenko

dr Artur Minenko

Toitumisterapeut

Confido tervisekeskus

Tere!
Kui teid vaevab rohkem kõhukinnisus, siis parem tarbida magneesiumtsitraati, seda müüakse apteegis. See on siis magneesium ühenduses sidrunihappega, mis teeb ainevahetuse kiiremaks ning toimib kui kergelt kõhtulahtistav. Kindlasti tarbige nii nagu ette on nähtud.
Magneesiumtsitraat, nagu ka teised magneesiumravimid, on kasulik B6 -vitamiiniga kombineerida. Kombinatsioon võimaldab teil suurendada mikroelemendi rakkudesse imendumist, magneesiumil on lihtsam keha kudedesse transportida. Seepärast võite rahulikult tarbida teda koos B6.
Samas võib B6 anda teile energiat, mis ei lase, kui võtate seda õhtul, uinuda. Siis peaksite, seda võtma ainult hommikuti, peale ärkamist. Kuid magneesiumtsitraati võtke pärastlõunal, see tähendab siis eraldi.

Aitäh!