Vitamiinide ja mineraalainete normtase veres 01.03.12 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Internetist ei ole leinud adekvaatseid andmeid selle kohta, milline on erinevate vitamiinide ja mineraalide normaaltase veres.

Huvitab eriti
D-vitamiin
B-3 ja B-13 vitamiin
kaltsium
magneesium
ferritiin

Kas laste tasemed on neist oluliselt erinevad?

Ette tänades,
K

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Saadan teile TÜ Kliinikumi labori kodulehe, kust leiate teid huvitavate analüüside referentsväärtused.

http://www.kliinikum.ee/yhendlabor/analueueside-taehestikuline-register

Parimatega, dr.Ehala