Süda paha,kahtlustan,et mul on gastriit. 20.01.23 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Süda paha ja hingata raske,varem esines gastriit.Söögiisu puudumine,väsimus.Üldine pidev väsimus ja tüdimus kõigest.

Arst vastas:

Artur Minenko

dr Artur Minenko

Toitumisterapeut

Confido tervisekeskus

Tere!
Tõenäoliselt on hingamisraskus ja südame raskustunne gastriidi tagajärjed, seda nimetatakse "gastriidi südamemaskiks". Valu südames võib sel juhul tekkida nii pärast söömist kui ka tühja kõhuga. Sageli võivad need olla repressiivse iseloomuga ja kestavad kaua. Seda saab tuvastada täiendavate sümptomite järgi: iiveldus või mõnikord oksendamine, raskustunne vasaku ribi all, hapu maitse suus ja kõrvetised. Miks nii? Südame lähedal on magu ja söögitoru, kopsud jne. Pärast gastriidi põdemist vajate meditsiinilist toitumist, see koostatakse individuaalselt, peate arvestama praegu esinevate sümptomitega. Kiirelt saabuv väsimus ja üleüldine väsimus näitavad, et praegune toitumine ei ole tasakaalus. Samuti peaksite minema kardioloogi ja endokrinoloogi vastuvõtule ning järgima ravidieeti.