Kaal langeb 27.11.18 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere, olen 15 aastane tüdruk. Olen 166cm pikk ja hetkel kaalun 54 kg. Olen võtnud nädalaga 4kg alla. On seda liiga palju selle aja kohta? Olen arvestanud, palju kaloreid pean päevas tarbima ja toitun selle järgi, kuid kaal langeb endiselt. Olen ma praegu normaalkaalus?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Olite ja olete praegu normkaalus, kuid kindlasti pole tervisele kasulik ühe nädalaga sellises suurusjärgus kaalu vähendada. Liigkiire ja suur kaalulangus on kehale koormav ning tervist kahjustav. Taoline kaalulangus räägib toiduvalikust, mis kohe kindlasti ei kata päevaseid vajadusi erinevate toitainete ja energia osas. Soovitus siinkohal on oma menüü üle vaadata. Abiks võib kasutada nutrridata.ee programmi või küsida nõu mõne toitumisnõustaja käest.
Parimatega, dr. Ehala