Söömishäire 20.02.18 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere!

Nimelt on mure selles, et viimasel ajal ei taha toit üldse sees püsida. Söögiisu on väääga väike ning kui süüa, siis hakkab juba peale kahte-kolme ampsu toit vastu. Pole vahet, millist toitu süüa.
Samuti on hommikuti ja õhtuti väga paha olla. Kõik on täiesti hästi ja siis mõne hetke pärast hakkab üle keha külm ning värisen, kogu keha muutub jääkülmaks. Siis läheb taas kuumaks ja mõne aja pärast hakkab taas jääkülm. Samuti hakkab sees väga keerama ning sellele järgneb tihti ka oksendamine. Mõned aastad tagasi oli see igapäevane nähtus hommikuti peale ärkamist ja kestis ~2h. Nüüd on see rohkem õhtuti/öösel ning kestav samuti 1.5-2h. Siis hakkab taas kergem ning samuti hakkab kergem peale oksendamist.
Kas oskate öelda, milles võib olla asi, kuna see on tõeliselt ära väsitanud..

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Sellise kestva kaebusega tuleb pöörduda siiski arsti vastuvõtule, et hinnata tervise hetkeseisu ja teha vajalikud lisauuringud. Milline on teie kaal, kas on tekkinud mingeid toitainete puudusi, kas on probleeme mao-sooletraktis, jm. Kui selgub, et tegu on puhtal kujul psühholoogilise probleemiga, siis saab edasiseks nõustamiseks teid suunata psühhiaatri ja/ või psühholoogi vastuvõtule.
Parimatega,
dr. Ehala