Toitumine pärast keemiaravi 12.02.18 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere, Dr. Kristel Ehala-Aleksejev.

Palun andke nõu, kuidas toituda pärast läbitud keemiaravi, missugused toidud peaksid olema minu igapäevases menüüs. Missugused toidud, toitained aitavad ravist paremini taastuda ja organismil puhastuda? Missuguseid ravimteesid peaks jooma?
Teie vastust ootama jäädes ja ette tänades.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Tervise Arengu Instituudi lehel on kokkuvõte soovitustest, mis võiksid teile sobida: http://toitumine.ee/toitumine-ja-haigused/toitumissoovitused-erinevate-haiguste-puhul/toitumine-kasvajate-ja-kiirituse-korral
Samuti saab häid nõuandeid doktor Katrin Saki raamatust "Toit ja vähk".
Ilma toitumisanalüüsita ei saa öelda, kas teid ohustab mõne toitaine puudus, aga kui olete pigem isutu ja sööte vähe, tasuks lisada oma menüüsse valmis toidusegud, mis on toitaineterikkad. Leiate need apteegist või ka otse firma esindustest (Nutricia, B.Braun).
Täpsete soovituste andmiseks oleks vaja teada nii teie praegust tervislikku seisundit, võetavaid ravimeid, kehakompositsiooni ja igapäevast toitumismustrit.
Võimalusel soovitaksin teil tulla minu vastuvõtule Tallinnas (info: toitumine@kliinikum.ee) või pöörduda mõne muu toitumisspetsialisti poole.
Parimatega, dr. Ehala