Soov pöörduda toitumisnõustaja juurde 05.09.17 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere. Ma olen 25.a. 172cm pikk ja kaal on 115kg. Ma ise olen proovinud kaalu langetada, aga ei suuda. Seega otsustan minna toitumisnõustaja juurde.Kas on erinevus, kelle juurde minna? Infoks ka, et mul on ainevahetus aeglane ehk kilpnäärme alatalitlus. Tänan.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Soovitan teil uurida konsultatsioonile eelnevalt nõustaja tausta. Eelkõige seda, kus ja mida täpselt ta on õppinud ja kas ta omab vastavat kutsetunnistust. Kutsekoja leheküljelt leiate meil Eestis kutsetunnistuse (toitumisnõustaja, toitumisterapeut) saanute nimed. Tartus ja Tallinnas tegutseb täna juba mitmeid kogemustega nõustajaid. Muudes paikades ei pruugi antud teenus veel kõikjal kättesaadav olla.
Parimatega,
dr. Ehala