Alakaalulisus ja rasestumise soov 18.01.12 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on 17a saati olnud probleeme toitumisega. Olen pidanud äärmuslikke dieete ja ka buliimat põdenud. 2010 a jäin rasedaks kaaludes 173cm juures 50kg. Rasedus kulges hästi ja laps on terve. Rasedusega võtsin juurde 8kg. Pärast sünnitust ja imetamist kaal aga langes veel rohkem. Imetasin last 1,4a. Ka toitunud ei ole ma tervislikult. Sooja toitu olen söönud 1,5a väga vähe. Pigem näksisin midagi ja jõin liitri jogurtit. Hetkel on kaal 44-45kg. Soov on aga uuesti rasestuda. Üritan toituda tervislikult, aga kardan, et mul siiski ei ole vajalikke vitamiine. Võtan foolumhappet ja Mamaviti vitamiine. Tahaksn lasta teha uuringu, kas mul on võimalik üldse rasesutda. Ehk teha hormoonravi läbi? Kui palju uuringud maksavad ja kuhu ma peaks pöörduma?
Aitäh

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Hormoonuuringuid, mis seostuvad rasestumisvõimalusega, saavad teha ilmselt nii teie günekoloog kui ka perearst.
Minu soovitus oleks aga konsulteerida oma toitumisprobleemi osas, sest üldjuhul taolised probleemid süvenevad ning pikaaegse alakaaluga kaasuvad kindlasti terviseprobleemid. Seega vajate minu arvamuse kohaselt nii günekoloogilist, üldtervisesse puutuvat, psühholoogi ja/või psühhiaatri kui toitumisnõustaja nõu ja tuge.
Heade soovidega, dr.Ehala