Maovähendusoperatsioon 17.04.17 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere! Olen äsja 18 saanud neiu. Mind on terve elu vaevanud kaaluprobleemid. Olen olnud toitmisnõustaja jälgimise all, tellinud toitumiskava ja kasutanud enda teadmiseid toitumise kohta. Olen käinud ka väga pikalt rühmatreeningutes, vesivõimlemises ja ka jõusaalis. Tulemus on olnud ajutised ja kaal on alati tagasi tulnud veel suuremana kui ta enne oli. Maovähenduse olen jätnud nn. viimase võimaluse hulka. Minu KMI on hetkel 39. Kaaluga on kaasnenud mul ka liigeseprobleeme. Tunnen, et nüüd on käes nö. see viimane võimalus. Kaalulangetamisprotsess on mõjunud kurnavalt ka minu vaimsele tervisele, sest kaalunumbri suurenemine taas teeb kurvaks. Minu kõige suurem küsimus seisnebki sellest, et millest tuleks alustada, et haigekassa taustaks minu operatsiooni? Kas tuleb minna perearsti juurde? Mis perearstist edasi? Kas perearst on kohustatud andma saatekirja? Infot ma kuskilt ei leidnud selle kohta, kuidas peaksin alustama ja mis arste külastama. Jään väga Teie vastust ootama!

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kas ja milline kirurgiline sekkumine ning millistel tingimustel on näidustatud, selle üle saab otsustada juba peale esmast konsultatsiooni teid nõustanud arst. Perearstilt tasub paluda saatekirja kirurgi konsultatsioonile. Millistes kliinikutes lõikusi tehakse, selle kohta leiate infot järgnevatelt veebilehtedelt: http://kergemaks.ee/public/ ja http://kaalukirurgia.ee/
Parimatega, dr. Ehala