Kaal tõuseb pidevalt 29.01.12 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Teema on selles, et ma olen ülekaalus, ülekaal algas siis, kui ma detssembris jõusaalis käima hakkasin, enamasti teen aeroobset trenni, pulss on 130-170 vahepeal. Jooksen, sõidan ratast, stepperil, sõudmine, rühmatreeningutel käin bodypumpis. Olen 176cm pikk ja kaalun 87kilo. Iga nädal, mis ma trenni teinud olen, on kaal 1-2kilo tõusnud. Toitun 5 korda päevas ja kalorid jäävad päeva normi (mul see 1700kcal). Mõned päevad teen ka kange ja jalapresse. Ma ei saa aru, miks mul kaal pidevalt tõuseb( ümbermõõdud on natuke vähenenud). Kas asi võib olla tervises või on mul ainult lihast kasvanud (kuigi näha seda ainult säärtel?. Pidevalt trenni algustasin 6.12.2011. Aga kaal ei ole midagi langenud.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Teie kirja sisu jääb mulle teatud määral segaseks. Väites, et treeningutega lisandub nädalas 1-2 kilo peaks kahe kuuga olema lisandunud minimaalselt kaheksa kilo. Kas kaalusite ennam siis alla 80 kilo? Süües 1700 kcal päeva ja treenides olete energiadefitsiidis ning kaalulisandumist olla ei saaks. Soovitan sellistel juhtudel alati hakata pidama trenni- ja toitumispäevikut ning seda siis analüüsida. Pidage võimalusel nõu mõne treeneri ja toitumist jagava inimesega, sest kirjas toodud arvud ei klapi sellega, mida väidate olevat toimunud.
Parimatega, dr.Ehala