Madala kalorsusega alkohol 04.08.08 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere! Olen 22 a neiu. Küsimus oleks selline, millised on madala kalorsusega alkoholi sordid? Palju sisaldab üks gin kaloreid jms? Kui olen kaalujälgija, milliseid alkoholisorte võiksin tarbida?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kaalulangetamise perioodil võiks alkoholist loobuda või kui, siis tarbida viimast minimaalselt. Alkohol on kaloririkas (1gr= 7 kcal), suurendab söögiisu ja soodustab ka rasvade ladestumist. Kindlasti tuleks välistada magusad joogid (kokteilid, teatud siidrisordid, jms). Erinvate alkoholide kalorsuse saate kätte näiteks A:Erini raamatutest "Väike kaloriraamat", "Ahtriprojekt".
Heade soovidega, dr.Ehala