õige või vale toitumine? 22.05.08 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

tere!olen 25a. neiu kaalun 60kg ja olen 176cm pikk.püüan tervislikult toituda.söön hommikuti kell 9 veega kaeraputru ja õuna lõunaks köögivilju,tass kohvi ja klaas rasvata keefiri.õhtuks köögiviljasuppi ja puuvilja.saia ja leiba püüan vältida ja kartulit ning liha.magusat väldin.kala ja kana söön teinekord.söön kindlatel kellaaegadel ja peale kuute ei söö eriti.teinekord patustan ka-luban endale ,mille isu on.kas teen õieti või valesti?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kirja põhjal näib, et olete põhjuseta endale kehtestanud lliiga tugevad piirangud. Esimesel ülevaatamisel tundub menüü liialt ühekülgne, mis võib endaga kaasa tuua ajapikku oluliste toitainete puuduse. Tasuks mõelda sellele, et kas toit tagab teile ikka kõik organismi toimetulekuks vajamineva.
Heade soovidega, dr.Ehala