Mul ei teki täiskõhutunnet 07.02.16 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Mul ei teki täiskõhutunnet.
See tähendab, et absoluutselt igal ajahetkel võiksin alustada söömisega uuesti peale. Varem sõin üsna kiiresti, nüüd söön rahulikult ja panen ampsude vahel söögiriistad käest. Ikka ei teki.
Nii on kahjuks "tavaline", et söön nii palju, et kõht valutab ja isegi väga. Samas, kui laul on midagi huvipakkuvat, siis pole probleemi see ka veel ära süüa, sest tunnet, et enam ei mahuks või kõht täis oleks lihtsalt pole.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Nõustamiseks oleks vajalik teade teie kohta rohkem: kaalu, toitumisharjumusi, toiduvalikuid, jm. Paljud faktorid mõjutavad täiskõhu tunde teket ja hetkel on raske öelda, mis konkreetselt teie isusid mõjutab. Tempo allavõtmine söömisel on hea. Samas tuleb siin pigem keskenduda toiduportsjonite piiramisele ja kindlate toidukoguste paikapanemisele. Soovitan teil mõne spetsialistiga oma toiduvalikud üle vaadata, sest võti võib olla ka valedes toiduvalikutes. Teinekord võib sellistel juhtudel osutuda vajalikuks ka psühholoogiline nõustamine.
Parimatega,
dr. Ehala