Kõhumure 10.12.07 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere Dr. Kristel!

Mul on selline mure, et umbes poolteist kuud tagasi kui tekkis pingeline periood ülikoolis, siis alates sellest on mul hooti halb olla. Ajab iiveldama ja kõhus on pidevalt raske ja keerab justkui. Kuigi otseselt oksendanud ei ole. Söön ka vähem kui varem ja siis kui kõht juba tõesti väga tühi on, sest muidu hakkab söök vastu ja ei taha midagi. Just on halb olla õhtuti magama minnes ja hommikuti vara ärgates. Siis ajab nagu eriti iiveldama. Kõht otseselt ei valuta, kuid hästi raske on. Vahel päeva jooksul läheb üle, kuid enamasti on kõhus siiski terve päeva imelik.
Kas te oskate midagi soovitada, mida teha? Äkki tuleb see stressist ja pingetest või võib olla ka miskit hullemat?

Tänades,
Kätlin

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Nii ülepinge kui ebaregulaarsed söögikorrad võivad mõjutada meie seedetegevust ja ärritada magu. Kõige esmaseks nõuandeks on siiski paika saada söögikorrad ning vajadusel võib vaevuste vähendamiseks lisada ka ravimeid. Ravimite vajaduse üle otsustab arst, mistõttu peaksite pöörduma oma perearsti poole või võite tulla ka minu vastuvõtule (tel: 533 18 008).
Heade soovidega, dr.Ehala