Normaalkaal? 29.10.07 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere.
Olen 166,5 cm pikk ja kaalun u 50 ja vahel ka natuke alla. Rasvaseid toite tarbin väga vähe, üritan toituda rohkem nii öelda tervislikult:rohkesti piimatooteid, puuvilju, teraviljatooteid jne. kõike, mis vähese rasvasisaldusega. Füüsiline koormus on väga minimaalne või puudub sootuks. Küsismus aga selles, kas see on üldse normaalkaal? Aasta tagasi kui lubasin endale kõike söögi poole pealt, kaalusin 54 sama pikkuse juures. Aga nüüd ei taha üle 50 lasta.

Ette tänades.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Rasva väljaviimine toidust ja selle vältimine pole sugugi tervislik. Meie toiduratsioonist peaks rasv võtma enda alla ligikaudu 30 %. Jälgida tuleks, et loomsete rasvade kõrval oleks enam taimseid rasvu (N: taimeõlid, jm). Teie pikkuse juures on 50. kilo vähe ning tervise aspektist lähtudes soovitaksin teil üle vaadata nii oma menüü kui ka mõelda vähemalt paari kilo lisaks võtmisele.
Heade soovidega, dr.Ehala