Kaaluprobleemid 09.03.07 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere! Olen 42-a. naine, 178 cm, 82 kg. Umbes 16a. tagasi opereeritud, menopaus ammu möödas. Olen aastatega tasapisi kaalus juurde võtnud (normaalne välimus ja hea enesetunne oli 67 kg juures). Sporti pole kunagi teinud. Nüüd üritan juba aasta pidada kaalujälgimist, teha vaikselt sporti jms., kuid kaal on langenud mitte rohkem kui 3 kg (hüppab siia-sinna). Kas üheks põhjuseks võib olla ammune operatsioon ja sellega seoses mingi hormonaalne häire? Seni olen arstidelt saanud ainukese soovitusena pidada kaalujälgimist, kuna vähiohu tõttu ühtegi abistavat ravimit ei ole välja kirjutatud. Erinevaid toidulisandeid olen samuti kasutanud asjatult. Mida soovitate, et saaksin kasvõi 10 kg aja jooksul vabaneda? Et saaksin ennast taas normaalselt tunda. Aitäh!

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Ammune operatsioon võib olla üks faktoritest, miks kaal hästi langeda ei taha, kuid lootusetuka ei tasu seda ettevõtmist kindlasti pidada. Esimene nõu on pidada toitumispäevikut ja leida ülesse oma nõrgad kohad, millele seega enam tähelepanu pöörata. Kuna kirjast teie toitumisharjumused välja ei tule, siis on raske ka otsest nõu anda. Kui on soovi võite tulla vastuvõtule (tel:533 18 008).
Parimatega, Kristel Ehala-Aleksejev