Väsimus/energia 22.09.09 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere, see ei ole vist küll päris õige rubriik, aga paremat varianti ei leidnud. Ehk oskate mulle ikka soovitusi anda. Nimelt - olen üsna tiheda ja pika päevaprogrammiga. Kella 5ni kontoris tööl (vaimselt päris kurnav töö) ning siis edasi kooli. Mõni kooliõhtu kestab kella 10ni mõni 8ni. Õhtul koju jõudes, olen täitsa kutu. Selline elurütm algas septembri s.t kooli algusega. Hakkasin lisaenergia saamiseks sööma ka c-vitamiini ning zenzen-i preparaate. Sooviksin lisada oma päevaplaani ka treeningu (lõunaajast). Aga kardan, et see väsitab mind õhtuks veel rohkem. Või on hoopis vastupidi, et see päevane treening annab energiat juurde?
Mida teie soovitate? Tänud ette!

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Neil päevadel, kus koormus suur ei soovitaks ma väga intensiivset treeningut lisada. Sobida võiksid jooga, pilates, vmt.
Heade soovidega, dr.Ehala