Diabeet ja ülekaalulisus. 25.05.07 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere!
Kuidas peab kaalu langetama 2. astme diabeetki,süstib 4-5*päevas lühitoimelist ja pikka 1* õhtul, olenevalt mida on söödud. Kaal 138kg ja pikkust 193cm mees.
Veel üks suur mure- mees tarvitab alkoholi mitu päeva järjest, ei saa pidama.Tean ,et vajab abi, aga ta on nagu kapslis.
Tänan
kaasa Eve.R

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
2.tüübi diabeedi puhul on režiim olulise tähtsusega. Kaalutõus tingib selle diagnoosi puhul haiguse süvenemise. Teie soovist üksi on aga vähe abi. Arusaamine ja soov midagi muuta, peab tulema eelkõige patsiendi poolt ja seejärel saate talle toeks olla. Sama on lugu alkoholiga. Diabeediliidu juures on võimalik saada nii spetsiaalseid materjale haiguse kohta kui ka selle kohta, milline võiks olla diabeetiku toitumine. Samuti on võimalus minna diabeedialasele toitumisnõustamisele ja koostada kaalulanguse-programm. (Tallinnas asub see aadressil Sütiste 17-Eesti Diabeediliit).
Heade soovidega, dr.Ehala