Buliimik 14.03.07 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere jälle!

Mina olen see neiu, kes ennist küsis buliimia halbade omaduste kohta. Põhimõtteliselt võin ma vist endale tunnistada, et olen buliimik, aga antud hetkel ma lihtsalt ei näe selles midagi halba. Ehk on mu maailm tõesti paigast ära, aga olen 17aastane ja koolis on kõik ülihästi ning teen 5 korda nädalas ka trenni. Lihtsalt tahan kiiremini alla võtta ja enda arvates suudan oksendamist täiesti kontrollida, teen seda vaid pärast suuremat söömist, sest söögiisu on mul lihtsalt jube suur. Mu tuttavatest ei tea sellest keegi, aga kas arvate et peaksin pöörduma arsti poole? Ta ju vaid soovitaks see lõpetada.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Teie käitumist kaalulangetamisel ei saa pidada kuidagi tasakaalustatuks ja läbimõelduks isegi kui arvate neid protsesse kontrollivat. Sellisel käitumisel on tõsised tagajärjed (nagu ma teile ka esimeses kirjas seletasin) ning mida hiljem seda endale tunnistate seda raskemaks probleem muutub. Soovitan teil tulla vastuvõtule kui mitte minu siis mõne teise spetsialisti juurde. (Minu vastuvõtule registreerumine-tel:533 18 008)
Heade soovidega, Kristel Ehala-Aleksejev