Kõhulahtistid 17.02.07 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Olen praegu 21 aastane neiu ja umbes 2 aastat tagasi hakkasin suurest rumalusest võtma kõhulahtistit, ikka kaalulangetamise eesmärgil, ja regulaarselt pea iga päev siiamaani. 5mg bisakodüüli tabletid, kuni 4 tabletti päevas. On hirmus mõeldagi, et mis moel ja kas üldse on sellest võimalik välja tulla, et seedimine jälle normaalselt kunagi tööle hakkaks. Äkki oskate nõu anda, mida saaksin ise ära teha, et sellest vabaneksin. Ja juurde ka ei taha võtta. Muidugi kaaalulangetamisele see kokkuvõttes kaasa ei aidanud, praegu kaalun u.74 kg ja olen 172cm.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kui sool on harjunud nii pikalt "laisklema", see tähendab ainult lahtistitele lootma, võtab aega et jälle normaalne rütm taastada. Lahtistite kasutamisest võib kaalulangetamiseks saada väikest hetkelist kasu, kuid pikema aja vältel toob nende tarbimine kaasa soole enda normaals töö häirumise kõrval ka mitmete organismile oluliste ainte puuduse. Kaalu hoidmiseks-langetamiseks tuleb ikkagi esmajärjkorras üle vaadata oma toitumiskava. Tulge vastuvõtule ja püüame koos teie menüü ning seedimise korrastamiseks mineva kava kokku panna.(Tel 533 18 008)
Heade soovidega, Kristel Ehala-Aleksejev