Kreeka pähkli õli 23.01.07 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere

Olen kuulnud, et kreeka pähkli õli pidi aitama parandada seedimist ja selle tarvitamisega kaasneb ka teatud kaalulangus. Kas see on müüt, või sel mingi tõetera olemas? Tänan vastuse eest

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kreeka pähkli õli sisaldab organismile olulisi mineraalaineid kui ka asendamatuid rasvhappeid. Ta on heaks lisandiks salatikastmete valmistamisel, andes toidule iseloomuliku maitse, kui ka mõjutades positiivselt meie seedetegevust. Kuumutamist see õli aga ei talu. Seega tuleb teda põhiroogadele lisade vahetult enne toidu serveerimist. Kreeka pähkli õli nagu kõigi õlide näol on aga siiski tegu energiarikka toiduainega, nii et sellega liialdada ei maksaks. Samas kasutatakse viimast maailmas küllalt populaarse omega-3 kaalulangetamise eesmärgil koostatud režiimi menüüdes. Kaalulangetamise soovi korral tuleks aga eelnevalt paika saada kogu menüü ja üle vaadata liikumisharjumused. Kokkuvõtvalt, kui teile see õli maitselt meeldib, siis supilusikas seda kasulikku lisandit võiks leida nädalas paaril-kolmel korral tõepoolest koha toidulaual.
Heade soovidega, Kristel Ehala-Aleksejev