kas remeronist paksuks 27.11.06 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

mul on selline mure et viimasel ajal olen ülekaaluliseks muutunud,tarvitan remeroni ja kõht täitsa paisub ees,kui remeroni kasutamise lõpetan kas siis kaal normaliseerub

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Remeron on küll hea unetekitaja, kuid soodustab teatud patsientidel oma toimetest lähtuvalt ka kaalutõusu. Kui teie puhul on kaalu juurdekasv alguse saanud remeroni raviks kasutamisest, kuulute ilmselt nende patsintide hulka. Soovitan teil rääkida sellest oma raviarstiga ning vahetada preparaati kui tõesti vajate antidepressiivset ravi. Mis puutub remeronist tingitud kaalutõusu, siis peaks viimane normaliseeruma peale ravi lõpetamist. Nagu iga kaalulangetamise puhul tuleb siingi pöörata tähelepanu tasakaalustatud toitumisele ning kaloritega mitteliialdamisele. Oluline on ka piisav füüsiline aktiivsus. Viimasest on kindlalt abi ka meeleolumuutuste parandamisel.
Heade soovidega, Kristel Ehala-Aleksejev