Reieluukaela murd on välditav puusakaitsmega

Reieluukaela murd on välditav puusakaitsmega

Maailmas leiab aastas aset 1,6 miljonit reieluukaela murdu, millest USA-s umbes 1000 murdu päevas.

KPH puusaliigese kaitsmed elastsed püksid spetsiaalsete küljetaskutega, millesse asetatakse tugevast plastikust  anatoomiliselt vormitud kaitsmed. Neid pükse kantakse pealisriiete all ja aluspesu peal ja pidevalt.

Reieluukaela murd on väga tõsine trauma, mille raviks teeb ühiskond suuri kulutusi ja millega võib kaasneda oluline individuaalse füüsilise aktiivsuse piiratus, iseseisva eluga toimetuleku raskused, tervise ja  elukvaliteedi halvenemine. Sageli ka lähedaste ja hooldajate väga suur lisakoormus trauma üleelanu abistamiseks. KPH püksid KPH-Hip Protector® on disainitud selliselt, et kukkumisel jaotab ja suunab  küljetaskus olev nõgus kaitse löögijõu reieluukaelalt ära puusa piirkonda ümbritsevatele pehmetele kudedele. Selline löögi ümberjaotus väldib reieluukaela murdumise.  

Kukkumisel reieluukaela murru saamise oht varitseb inimesi, kellel esineb vähemalt 2 tunnust allpoolnimetatutest: eluaastaid üle 65, naisterahvas, elab hooldusasutuses, luuhõrenemine, varasemad kukkumised, paljude ravimite tarvitamine samaaegselt, vähene liikumine, oma tervisliku seisundi alahindamine, riskiga tegevused, libedad trepid või põrandad, lemmikloomad kodus, üksikult elav inimene, kukkumise kartus, tajuhäired.

KPH-Hip Protector® puusaliigese kaitsmed on välja töötatud 3 Soome teadlase koostöös kümmekonna aasta vältel. Need on: professor Pekka Kannus, MD, PhD ( UKK Instituut, Tampere), Doctor Parkkari, MD, PhD, (UKK Instituut,Tampere) ja Jussi Heikkilä, ortopeediatehnik  Respecta). Puusakaitsme kasutamise efektiivsuse kohta tegid nad mahuka teadustöö,mille tulemused avaldati ajakirjas New England Journal of Medicine ( N Engl J Med 2000; 343; 1506-1513).Töö tulemustes on tõdetud, et pükste pideval kandmisel on reieluukaela murd kukkumisel välditav kuni 80 % -l juhtudest. Tänasel päeval nõuavad näiteks Soome ja Austria tervisekindlustused puusakaitsmete kandmist kõigilt, kes elanud üle puusaliigese proteesimise.  

KPH- Hip-Protector®  tootevalikus on eraldi naiste ja meeste mudelid, suuruses XS kuni XXXL. Toode on läbinud ka biomehhaanilised ja kliinilised testid ohutuse ja efektiivsuse kohta. Eestis müüb neid OÜ-s Invaru (www.invaru.ee)

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

1 kommentaari

Hilda Männik
22.02.16 08:53
Kus saan osta puusaluu kaitset
-264
   
+217

Lisa kommentaar

Saada