Pensionäride liit soovib odavamat hooldusravi

Pensionäride liit soovib odavamat hooldusravi

Eesti Pensionäride Ühenduste Liidu juhatuse esimehe Andres Ergma hinnangul tuleks vähendada hooldusravi omaosaluse suurust, mis tagaks, et haiglasse toodud vanurid saaksid korralikku ja jõukohast abi ka pärast haiglaravi lõppu.

Ergma sõnul on selge, et pärast ravi haiglas vajab eakas inimene tihti hooldusravi, kuid teatavasti kehtestati mullu 1. jaanuarist statsionaarse hooldusravi 15-protsendiline omaosalus, mida varem polnud.

Ergma väitel on patsiendi tasutav osa ligi 95 krooni ühe voodipäeva kohta, seega 2850 krooni kuus. «Lisame siia kommunaalkulud, mida patsiendil tuleb maksta hoolimata viibimisest hooldusraviasutuses, on selge, et see käib paljudele üle jõu,» nentis ta. «Paljud omaksed on praeguses majanduslikus situatsioonis raskes olukorras, nii et nende abi jääb problemaatiliseks.»

Eesti Pensionäride Ühenduste Liit on teinud ettepanekuid muuta hooldusravi omaosaluse suurust, vähendades päevatasu 60 kroonini. Ergma sõnul peaks see summa olema patsientidele jõukohane, see võimaldaks hooldusravi laiemalt kasutada ja vähendaks uuesti aktiivravisse sattumist, vahendab Postimees.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada