Varane pensionileminek mõjub inimestele hästi

Varane pensionileminek mõjub inimestele hästi

Teadlaste sõnul mõjub varane pensionileminek inimestele, vähemasti nende vaimsele tervisele, hästi.

Uuringust, mis hõlmab 14 000 Prantsusmaa riikliku energiaettevõtte töötajat, selgub, et 55-aastaselt pensionileminek oli enamikule suur kergendus, vähendades stressi ja väsimust, vahendab BBC.

Viimase uuringu käigus jälgis dr Hugo Westerlund koos kolleegidega Stockholmi ülikoolist eelmainitud Prantsuse ettevõtte töötajaid 15 aasta jooksul: enne ja pärast seda, kui töötajaid otsustasid võtta vastu pakkumise minna üsna varakult, umbes 55-aastaselt, pensionile.

Pensionileminekule eelnenud aastal kannatas veerand töötajatest depressiivsete sümptomite käes ja umbes igal kümnendal oli mõni tõsine tervisehäire, näiteks diabeet või südamehaigus.

Pärast pensionileminekut vähenes oluliselt nii vaimne kui kehaline väsimus ja mõnevõrra vähem, kuid siiski märgatavalt, ka depressiooninähud.

Dr Westerlund sõnas: „Kui töö on paljudele vanemaealistele väsitav, võib väsimuse kahanemise panna eeskätt selle põhjuse kadumise arvele.“

Või siis ei pane inimesed tänu tööalaste nõudmiste puudumisele tähelegi, et nad on väsinud.

Pensionileminek võib jätta inimestele rohkem aega ka lõõgastavateks tegevusteks, märkis ta.

„See uurimus näitab, et töökeskkonna suhtes tuleb midagi ette võtta ja seda muuta, kui soovime, et inimesed suudaksid töötada ka vanemas eas ja püsiksid seejuures hea tervise juures.“

See võib tähendada näiteks suuremas mahus osalise ajaga tööd või ametikoha vahetust.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada