Kolmandik esmastest astmajuhtudest diagnoositakse lastel

Kolmandik esmastest astmajuhtudest diagnoositakse lastel

Eestis diagnoositi 2011. aastal 9575 bronhiaalastma esmasjuhtu, millest üle kolmandiku moodustasid alla 10aastasted lapsed.

Astma on üks levinumaid kroonilisi haigusi, hinnanguliselt on maailmas ligi 300 miljonit inimest, kellel on diagnoositud astma. Haiguse diagnoosimine on viimasel kümnendil oluliselt suurenenud, eriti lastel.

Püsivate sümptomite korral tuleb ravimeid kasutada regulaarselt, et vältida haiguse ägenemist. Tänu uutele efektiivsetele ravimitele ja õigele raviskeemile võivad astmat põdevad inimesed elada normaalset elu ilma oluliste piiranguteta.

Lisaks ravimite kasutamisele on väga oluline vältida hingamisteid ärritavaid tegureid. Astmahoogusid võivad vallandada allergeenid (tolmulestad, lemmikloomade kõõm ja karvad, hallitusseened, toiduained, õietolm, tubakasuits, keemilised ühendid), aga ka närvipinge ja füüsiline koormus.

7. mail tähistati üle maailma astmapäeva, mille raames tehakse teavitustööd, et suurendada astmaalast  teadlikkust. Käesoleva aasta teemaks on  astma kontrolli all hoidmine.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada