Allergia vastu saab abi

Allergia vastu saab abi Foto: ERR

Ravimitega saab allegiku elukvaliteedi normi viia, ravimata allergiline nohu võib aga areneda tõsisemaks haiguseks.

Eesti Immunoloogia ja Allergoloogia Seltsi president, kliinilise immunoloogia arst-resident Krista Ress rääkis ETVs, et mõni aeg tagasi tehtud uuringu järgi vaevab heinanohu umbes 10 protsenti Eesti inimesi.

Arst rääkis, et kui allergik abi ei otsi, võib allergia süveneda. Ravimata allergiline nohu võib kulgeda edasi, võib tekkida lisaallergeene, kuna nina limaskest ei suuda võidelda väliskeskkonna ärritajatega, ja võib areneda kopsuhaigus.

Kõige lihtsam kodune vahend allergia vastu on meresoolalahus, millega heal juhul saab allergeeni nina limaskestalt maha pesta. Kui inimene teab, et tal on mingi allergia, on mõistlik kaasas kanda selle vastu mõjuvaid tablette. Õietolmuallergia vältimiseks maksab hoida aknad kinni nii kodus kui ka autoga sõites. Tubade tuulutamisel tuleks kasutada õietolmuvõrke.

Loe veel:
Mis on allergia?

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

2 kommentaari

tallinlane
17.10.17 11:53
Eesti Immunoloogia ja Allergoloogia Seltsi president, arst-resident Krista Ress on väga hea, professionaalne ja abivalmis allergia arst !!! Tänu talle olen ma suutnud oma elu normaalselt elada juba viimased 13. aastat ! SUURED, SUURED TÄNUD !!!
-90
   
+86
KassiLill
29.06.15 08:56
Kuid mul sudafedi vastu
-170
   
+153

Lisa kommentaar

Saada