Hiirtel avastati astmalaadsete nähtude võimalik põhjus

Hiirtel avastati astmalaadsete nähtude võimalik põhjus

Teadlaste sõnul võib see avastus aidata leida uusi ravivõimalusi nende jaoks, kes kannatavad tugeva astma käes.

Teadlased on teinud kindlaks tugeva astma võimaliku geneetilise põhjuse. Kuigi see avastus rajaneb hiirtel korraldatud uurimusel, võib see tulevikus ka inimestele kasu tuua, annab HealthDay News teada.

Viimastel aastatel kasvab astmahaigete osakaal järjepidevalt. Tundlikel inimestel võivad astmat põhjustada mitmed keskkonnategurid, nagu näiteks sigaretisuits, allergeenid ja õhusaaste, märkis Cincinnati lastekliiniku pressiteates vanemteadur ja immuunbioloogia osakonna juhataja Marsha Wills-Karp.

Uurijad tegid kindlaks, et hiirtel tekitab tugevaid astmanähtusid enamasti põletikku põhjustav proteiin nimega interleukiin-17 (IL-17A). Uurimuses kasutatud hiirtele oli aretamise käigus tekitatud astmale eriti vastuvõtlike inimestega sarnane geenikombinatsioon.

Uurimustulemused „lubavad oletada, et kunagi on võimalik astma tugevaid vorme ravida ja ennetada, pärssides selleks IL-17A tootmist“, märkis Wills-Karp pressiteates.

Samas on teadlased äraootaval seisukohal, kuna tihti ei ole loomkatsete tulemustest inimestele sobivate ravivõimaluste leidmisel kuigivõrd abi.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada