Allergia teeb silmad punaseks?

Allergia teeb silmad punaseks?

Kas teie silmad on allergilised ning seetõttu punased ja paistes? Teie ei ole ainus – silmade allergilised reaktsioonid ja allergiline silma sidekesta põletik (konjunktiviit) vaevavad miljoneid inimesi.

Enne kodust väljumist võib kiire lahendusena aidata külm kompress. Kuid pikaajalisema kergenduse saavutamiseks tuleb teha kindlaks allergeenid ja ravida allergianähtusid, vahendab WebMD.

Sümptomid võivad hõlmata silmavalge või silmalau sisepinna punetust. Muud sümptomid: sügelus, kirvendus, hägustunud nägemine, kipitus, silmalaugude paistetus ja valgustundlikkus. Silmade allergia võib tekkida üksi või koos nohu või ekseemi tekitava allergilise reaktsiooniga. Ainus viis silmade allergia diagnoosimiseks on külastada arsti.

Silmade allergiat põhjustavad neid ärritavad allergeenid, näiteks lemmikloomade karvad või õietolm. Silma nuumrakud eritavad histamiini ja muid põletikku tekitavaid aineid. Tagajärjeks on sügelevad, punased ja vesitsevad allergilised silmad.

Kuigi tahaksite oma sügelevaid silmi hõõruda, võib see olukorda vaid halvendada. Selle asemel loobuge mõneks ajaks kontaktläätsedest (kui kannate läätsi) ja meigist ning tehke silmadele jahedaid kompresse. Peske tihti käsi.

Kui teie silmad hakkavad vett jooksma looduses viibides, võib teil olla hooajaline allergiline silma sidekesta põletik. Sellisel juhul on kõige tugevamaks allergeeniks taimede õietolm. Kui õietolmu sisaldus õhus on suur, olge toas, pange aknad kinni ja konditsioneer tööle. Silmade kaitseks õietolmu eest kandke päikeseprille.

Ruumides on kõige tugevamateks silmade allergeenideks lemmikloomade karvad, tolmulestad ja hallitusseened. Need võivad aastaringselt allergianähtusid põhjustada. Lemmikloomaallergia leevendamiseks ärge laske lemmikloomi oma magamistuppa. Peske kohe pärast lemmiklooma katsumist käed.

Kui vesitsevate silmade põhjuseks on tolmulestad, ostke madratsid ja voodipesu, mis nende eest kaitsevad.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada