klamüüdia 18.08.08 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Avastati kamüüdia ja saime koos naisega ravi 2 päeva (sumamed?) aga olen kuulnud inimesi kellel on olnud kuur ka 10 päeva...mille järgi ravimi pikkus määratakse, kui öeldakse et haiguse pikkust( mitu kuud aastat) see juba on pole võimalik määrata?

Vahekorras olime ravi ajal kondoomiga (3 nädalat ) aga kondoom viimase vahekorra ajal purunes st enne uue kontrolli minekut, naine läheb järekontrolli aga kas minul on enam otstarbeks minna? sest kui me saime uue nakkuse siis ei ole mõlematel vajalik kontroll? st kui olime mõlemad puhtad peale ravikuuri siis uut nakkust ei tohiks saada aga kui üks meist terveks ei saanud siis igal juhul sai meist kumbki uuesti nakkuse, kuna kumm purunes?
Et, siis piisaks ainult naise kontrollil käigust?

Ja kuna oleks õige aeg lapse planeerimise peale mõelda kui oleme põdenud klamüüdiat? kas kohe kui mõlematel proovid neg või siiski tuleks nt pool aastat oodata lapse planeerimisega?

Ette tänades, Jarmo (28)

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ravikuure on tõesti erinevaid. Ise eelsitan meestel kindlasti pikka (10 päeva) ravikuuri. Töötan põhimõttel, et kui ühel partneril avastatakse mikroob, siis saab ravi alati kohe ka partner(id). Samas järelkontrolli soovitan läbi teha mõlemal inimesel. Optimaalne aeg selleks võiks olla umbes 20 päeva peale ravi. Kui mõlema partneri kontrolltestid on puhtad, siis soovitan rasestumist planeerida peale 2 naise menstruaaltsükli möödumist.
Edu soovides
Margus Punab

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Suguhaigused

kood 45269

Tere

Saatsin just teile küsimuse kuid kahjuks ajasin klamüüdia ja kondüloomid segamini.Põhjuseks siis on kondüloomid.
Lugupidamisega Siim

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Palun korrake küsimust.

Loe edasi

gonorröa ja klamüüdia

Tere!
Kas on võimalik nakatuda eespool nimetatud haigustesse ka mittesugulisel teel?

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Tõenäosus nakatuda urogenitaalsesse klamüdioosi ja gonorröasse mittesugulisel teel on äärmiselt väike.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi