Kuidas tõlgendada herpese analüüsi tulemusi? 04.09.07 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

23.02.2006 HSV1 IgG 49 POSIT IU/ml
23.02.2006 HSV2 IgG 44 POSIT IU/ml
23.02.2006 HSV1+2 IgM 6 NEGAT EIU

Uuring on tehtud pärast herpese välja löömist näol. Test näitaks nagu ka, et HSV2, e. genitaalherpese test on positiivne, kuid samas pole kordagi genitaalidel haigus välja löönud.

Nähtude eemaldamiseks kasutasin mingit (mille nime ma hetkel peast ei mäleta) suhteliselt kallist ravimit, mis nähud eemaldas.

Küsimused oleks
1) Kuidas tõlgendada tulemusi
2) Kas peaks tegema kordusuuringud?
3) Mida tähendab see mu püsivale seksuaalpartnerile, kellega ei tahaks kaitevahendeid jooksvalt kasutada?

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

1. Enamik genitaalherpesesse nakatunuid ei tea oma nakkuse olemasolust, kuna nakkus on küll toimunud (antikehead on olemas), aga haigus kordagi kliiniliselt avaldunud pole.See on seletatav viiruse asümptomaatilise eritumisega.
2.Uuringud näitavad, et Te olete nakatunud. Täiendavad uuringud oleksid vajalikud siis, kui herpesinfektsioon kliiniliselt avaldub (molekulaarsed uuringud haiguskoldest)
3.Võimalust nakatumiseks herpesinfektsiooni - kui ta juba ei ole nakatunud.